• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین5
بازدید امروز227
بازدید دیروز220
بازدید این ماه3518
بازدید کل199295
 
  • پیوند ها

بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20

دومین نشست از طرح پاتوق فروش در راستای تسهیل گری در امر فروش تولیدات داخلی با حضور تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، صاحبان کسب و کارهای خانگی و کارآفرینان در مرکز ری شناسی منطقه 20 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، به همت معاونت توانمندسازی و کارآفرینی این سازمان و با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه  20 دومین نشست از طرح پاتوق فروش در راستای تسهیل گری در امر فروش تولیدات داخلی با حضور تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، صاحبان کسب و کارهای خانگی و کارآفرینان در مرکز ری شناسی (نمایشگاه دست آفرین منطقه 20) برگزار شد.  

مهناز امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن سلام و خوشامدگویی به صاحبان کسب و کار گفت : این جلسات فرصت خوبی است که ما مسائل و مشکلات تولید کنندگان را بهتر و دقیق تر از زبان خودشان بشنویم.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد و خانگی میتوانند مسیر مناسبی جهت کسب درآمد در شرایط اقتصادی فعلی جامعه باشد افزود :

در این زمینه اغلب افراد می خواهند مستقل کار کنند و فردگرایی در این حوزه ممکن است همیشه به سمت موفقیت پیش نرود.

امامدادی با تاکید بر توجه ویژه به مزایای نسبی و رقابتی گفت :ما در بحث تولید آنچه را خودمان دوست داریم دنبال میکنیم اما به ظرفیت های جامعه، مزایای نسبی و رقابتی و مهارت خودمان کمتر توجه میکنیم. اینکه هر فرد به فعالیتی که انجام میدهد علاقه مند باشد یک شرط لازم است اما شرط اساسی این است که فرد مهارت کامل داشته و اگر توان لازم وجود ندارد توانمندسازی صورت بگیرد؛ این توانمندسازی ممکن است در حوزه تکمیل مهارت اتفاق بیفتد نه یادگیری از صفر آن.

امامدادی تصریح کرد : الگوی جدید مشاغل خانگی که اکنون در 9 استان به صورت پایلوت اجرا میکنیم کمک کرده که افراد نگاه متفاوت تری داشته باشند؛ در همین راستا تغییرات و ارتقا کمی و کیفی محصولات و اتصال تولیدکنندگان به بازار و ایجاد فضای فروش مورد توجه قرار می گیرد.

وی ادامه داد : شهرداری تهران به وسیله ی طرح حرکت توانسته قدمی فراتر در بهبود فضای کسب و کارهای کوچک به ویژه مشاغل خانگی بردارد.

امامدادی با نظر به اینکه باید به سلیقه ی مشتری احترام گذاشته شود گفت : مطالعه بازار یکی از بحث های مهمی است که در الگوی جدید توسعه به آن پرداخته ایم.

دکتر وحیده نگین مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت : ما در کنار زنان کارگر هستیم و معتقدیم که فعالیت های تولیدی می تواند سبب کاهش آسیب های اجتماعی شده و به رفاه اجتماعی کمک ویژه کند.

نماینده معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن تسلیت ایام محرم گفت : یکی از راه های حمایت از تولیدات داخلی و روستایی توجه به صنعت بسته بندی است؛ اگر بتوانیم کسانی که در بحث بسته بندی فعالیت میکنند را دور هم جمع کنیم می توانیم صادرات را ارتقا بدهیم و این باعث ارتقا فروش داخلی نیز می شود.

در طرح حرکت مقرر است که سازمان فنی حرفه ای، مشاغل مورد استقبال جامعه را شناسایی کند؛ اداره کارِ وزارت تعاون در خصوص مجوزها فعالیت کرده و حمایت های زیرساختی در بحث تولید و فروش مانند فروشگاه های دست آفرین توسط سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران صورت پذیرد.

همچنین در این نشست تولیدکنندگان محصولات خود را تشریح کرده و مزیت تولیدات خود را نسبت به دیگر محصولات بازار بازگو کردند.

 

گفتنی است سازمان خدمات اجتماعی ذیل طرح حرکت، فرم هایی را در سرای محلات مناطق تهران توزیع کرده است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین سرای محله در محدوده سکونت خود این فرم ها را پر کنند تا طرح هایشان بررسی شود؛ سپس متقاضیان تایید شده با ارائه مدارک مورد نیاز می توانند جهت اخذ مجوز اقدام نمایند.

بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20

t_220_145_16777215_00_images_IMG_9843.JPG

 

بازدید مدیران ارشد دستگاه های دولتی از نمایشگاه دست آفرین منطقه 20