• هدر
 • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین4
بازدید امروز67
بازدید دیروز128
بازدید این ماه4379
بازدید کل200069
 
 • پیوند ها

نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی

حل آسیب های اجتماعی نیازمند یک خیزش عمومی، نه به مثابه ی یک مطالبه سیاسی بلکه به شکل یک مطالبه ی اجتماعی و فرهنگی می باشد .

  به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، دومين نشست هم انديشي سازمان هاي غير دولتي  با حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد در سالن آمفی تئاتر این سازمان، با محوریت  طرح " پادمان مشارکت اجتماعی" برگزار شد.

فرزانه مروستی سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ، ضمن تشکر از نمایندگان سازمان های مردم نهاد (سمن ها ) حاضر در نشست، با اشاره تنیده شدن فرهنگ و اقتصاد و حرکت به سمت جهانی شدن ، گفت: سازمان های مردم نهاد نقش عمده ای در حل مسائل اجتماعی ایفا می کنند و با مشارکت مردم و کارگروهی می توان به توسعه پایدار رسید .

وی با اشاره به نقش پررنگ سازمان های مردم نهاد در توسعه و آبادانی کشور  و استفاده از ظرفیت ها این سازمان، افزود : سازمان های مردم نهاد، حلقه ی اتصال دولت و مردم هستند و سازمان ها با مطالعه برنامه های ششم و با در نظر گرفتن قوانین و مقرارت از دولت مطالبه گری کنند .

مروستی تصریح کرد : سازمان های مردم نهاد  باید در حوزه ی آسیب های اجتماعی، محیط زیست و ... بعنوان بازوی حرکتی و بستر ساز همسویی دولت و مردم، به ایفای نقش بپردازند و بی شک این همراهی تسهیل گر پیشرفت و توسعه کشور خواهد بود .

شایگان، معاون اداره امور اجتماعی فرمانداری تهران در تبیین و تشریح طرح پادمان مشارکت اجتماعی ، گفت :این طرح متصل کننده شرکت ها، موسسات غیرانتفاعی، سازمان های مردم نهاد، خیریه ها، تجار، هنرمندان، ورزشکاران و دیگر ظرفیت های جامعه می باشد و از طریق کارآفرینی، هماهنگی عام المنفعه و ایجاد گردش مالی گسترده به کمک صنعت، تجارت و تکنولوژی ، می توان از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.

وی در خصوص ضرورت وجودی این طرح،افزود : گروه های خاصی در جامعه از جمله معتادان، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان، خانواده های بی بضاعت و ... نیازمند حمایت اجتماعی هستند و حل این معضلات اجتماعی نیازمند یک خیزش عمومی، نه به مثابه ی یک مطالبه سیاسی بلکه به شکل یک مطالبه ی اجتماعی و فرهنگی می باشد .

سازگاری با عصر پسااعتماد و پساقضایی، سازگاری با استانداردهای بین المللی ضد پولشویی، شایسته سالاری، ساختار محوری به جای شخص محوری ، منابع مالی کافی و سالم ، ایجاد چرخه عظیم اشتغال و پول تحت مدیریت فعالین اجتماعی برای رفع آسیب های اجتماعی  و استفاده از فناوری های نوین برای شفافیت بلاک چین، شبکه های اجتماعی و ... را از جمله شاخصه های ویژه این طرح عنوان کرد .

  اکبر نعمتی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ضمن خوشامدگویی به حضار گفت : رصد مسیر حوزه ی آسیب های اجتماعی و تحمل سختی های زیاد در این راه باعث حلقه ی وصل حوزه ی مدنی و سازمان های غیردولتی و اثر بخشی آنها در جامعه شده است، که ما این سختی ها را پاس می داریم و برای پیشرفت هرچه بیشتر در این حوزه با تمام توان تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به تغییر نام سازمان "رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی "به سازمان "امور اجتماعی "افزود : اغلب فعالیت های ما به سازمان های مردم نهاد برون سپاری شده اند و تنها سامانسراهای لویزان و اسلامشهر تحت اختیار مستقیم مدیریت شهری هستند و فعالیت سازمان خدمات اجتماعی معطوف به  نظارت ، هدایت و تسهیل در امور شده است .

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان نشست گفت : مراکز نگهداری ، مددسراها، سامانسرا ها، مراکز پرتو ، بهاران ها و مراکز رشد فعال در حوزه ی توانمندسازی و کارآفرینی و مراکز دست آفرین در یک تعامل سه سویه بین NGO ها ، جهاد دانشگاهی و سازمان خدمات اجتماعی اداره می شود.

  نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی

نقش پر اهمیت سازمان های مردم نهاد در حل مسائل اجتماعی