• هدر
 • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین3
بازدید امروز70
بازدید دیروز128
بازدید این ماه4382
بازدید کل200072
 
 • پیوند ها

اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری

فاز نخست طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری به همت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری در مناطق 11، 12 و 13 کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان این سازمان  با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد دانشگاهی و  شهرداری مناطق ، گفت: فاز نخست طرح توانمندسازی محله‌های شهری به‌صورت آزمایشی در 3 منطقه  11 و 12 و 13 اجرایی شده است .

لطفی در خصوص توزیع پرسشنامه در میان نیازمندان و زنان سرپرست خانوار و تعیین سطح مهارت‌ها و توانایی این افراد ، اظهار داشت: این مرحله با هدف شناسایی و نیازسنجی دقیق تر از جامعه آماری، برنامه ریزی و بعنوان الگو برای سایر مناطق 22 گانه  ازآن بهره برداری می شود .

وی در ادامه به برنامه ریزی های فاز نخست این طرح اشاره کرد و افزود: پس از شناسایی موانع، محدودیت ها و عوامل ارتقاء توانمندسازی اقتصادی محله های شهری، برنامه های آموزشی و عملیاتی، جهت توانمندسازی اقتصادی محله های شهر تهران  اجرایی می شود .

معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تأکید بر توانمندسازي و بهبود وضعيت اقتصادي خانواده که زمینه ساز رهايي از فقر است ، خاطر نشان کرد: این طرح در راستای كمـك بـه سیاست‌گذاران و برنامه¬ريزان عرصه¬هاي حمـايتي و اجتمـاعي با هدف برنامه‌ریزی‌ منسجم و بهبود وضعيت اقتصادی مناطق شهر تهران برنامه ریزی شده است .

وی در پایان با اشاره به وظیفه سازمان خدمات اجتماعی در خصوص بازار فروش و عرضه محصولات تولیدی ، عنوان کرد: دسترسی به نتایج برنامه های عملیاتی و آموزشی در مناطق مذکور نقش بسزایی در تصمیم گیری متولیان امور شهری و ترسیم نقشه توسعه توانمندسازی اقتصادی ، تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مناطق مختلف ، خواهد داشت .

نگاه کارشناسانه، دقیق و تفکیکی به جامعه کم درآمد و ضعیف از ویژگی های این طرح است که میتوان از آن به عنوان نمونه ای برای سایر شهرها هم بهره گرفت.

 

اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی محله‌های شهری تهران برای رهايي از فقرشهری