• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین3
بازدید امروز69
بازدید دیروز128
بازدید این ماه4381
بازدید کل200071
 
  • پیوند ها

معاینه رایگان چشم پزشکی کودکان کار

تیم درمانی چشم پزشک و اپتومتریست کلینیک خیریه نورآوران سلامت زیر نظر ساختمان پزشکان کوه نور با هدف درمان رایگان بیماری های چشمی کودکان کار در منطقه 15 مستقر شد .

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات اجتماعی منطقه 15 ،کلینیک خیریه نورآوران سلامت زیر نظر ساختمان پزشکان کوه نور در اقدامی انسانی و خداپسندانه  بصورت داوطلبانه وبرحسب نیاز به اقصی نقاط مختلف کشور با تیم های درمانی شامل دندان پزشک، چشم پزشک و اپتومتریست به محل اعزام شده و خدمات درمانی دندانپزشکی و چشم پزشکی را به هموطنان نیازمند ارائه می دهند

در این کلینیک سیار، یک سالن به همراه وسایل و لوازم چشم پزشکی پیش بینی شده و با استفاده از امکانات موجود در آن،خدمات چشم پزشکی قابل انجام می باشند.

با هماهنگی های انجام شده از سوی مرکز خدمات اجتماعی منطقه 15، این کلینیک سیار با تیم پزشکی؛چشم پزشکی با حضور در مرکز خدمات اجتماعی منطقه 15 نسبت  به معاینه کودکان کار مرکز پرتو اقدام کرد که ضمن بررسی مشکلات چشمی و معاینه کودکان  این مرکز ، برای درمان دیگر کودکان کار نیازمند در این منطقه  به پایگاه های اتابک و رضویه نیز مراجعه کرد .

گفتنی است بهمن ماه ۱۳۸۹ آغازی بود برای فعالیت مجموعه درمانی مذکور که حال دیگر نام نورآوران سلامت را بر خود گرفته بود. مجموعه ای متشکل از سه دستگاه تریلی با کاربردهای درمانگاه چشم، اتاق عمل چشم و کلینیک دندان پزشکی که همگی با همت جناب آقای دکتر هاشمی و با هزینه ایشان ساخته و تجهیز شده بود. 

در سفرهای مجموعه نورآوران سلامت که از خواف در استان خراسان جنوبی آغاز شد، تریلی ها برای مدت ۳ تا ۴ ماه در یک منطقه محروم مستقر می شوند و تیم های درمانی شامل دندان پزشک، چشم پزشک و اپتومتریست و سایر همکاران به محل اعزام شده و خدمات درمانی دندانپزشکی و چشم پزشکی را به هموطنان نیازمند ارائه می دهند. کلیه خدمات دندان پزشکی و نیز خدمات چشم پزشکی اعم از ویزیت، تحویل دارو، عینک و جراحی، همگی به رایگان انجام شده و حتی امکانات جابجایی برای انتقال بیماران از روستاهای اطراف برای دریافت خدمات درمانی نیز به رایگان در اختیار ایشان قرار می گیرد. 

 

مجموعه نورآوران سلامت تا کنون به ده ها منطقه کشور سفر نموده اند و در سال ۱۳۹۲ مجموعه دوم نورآوران با امکانات مشابه، تجهیز و راه اندازی شد تا بتوانند همزمان در دو نقطه کشور ارائه دهنده خدمت باشند. 

اضافه شدن تریلی های پشتیبانی به این مجموعه در سال ۱۳۹۲، نورآوران سلامت را حتی از برق منطقه نیز بی نیاز نمود و این مجموعه توانسته است با استفاده از ژنراتور مستقر در تریلی پشتیبانی، حتی برق مورد نیاز خود را تأمین نماید. همت و غیرت همکاران چشم پزشک، دندان پزشک، متخصص بیهوشی، اپتومتریست و سایر کادر درمانی در همراهی با آقای دکتر هاشمی باعث شده است تا این مجموعه بتواند منشأ خدماتی ارزشمند و نوآورانه در عرصه درمان نیازمندان و محرومان کشور باشد.