• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین16
بازدید امروز171
بازدید دیروز229
بازدید این ماه4119
بازدید کل199809
 
  • پیوند ها

کار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى است

مشاور رئيس سازمان بازرسى شهردارى تهران گفت: وظيفه اى که سازمان خدمات اجتماعى به عهده دارد، بدون اغراق خلاصه اى از وظايف و فعاليت هاى چندين وزارتخانه و سازمان دولتى است که در اين مجموعه جمع شده است.

به گزارش روابط عمومى سازمان خدمات اجتماعى شهردارى تهران؛ در جلسه تکريم و معارفه مدير بازرسى سازمان خدمات اجتماعى که ظهر چهارشنبه ١٨ بهمن امسال، با حضور مدير کل سازمان خدمات اجتماعى، مشاور رئيس سازمان بازرسى و جمعى از مديران هر دو مجموعه برگزار شد، ناصر شاهنده، سازمان خدمات اجتماعى را يکى از مجموعه هاى مثبت و قابل تحسين در شهردارى تهران دانست و اظهار داشت: جزء به جزء فعاليت هايى که در اين سازمان انجام مى شود مصاديقى از احاديث و روايت هايى است که در اسلام به آنها اشاره شده و جزو تاکيدات دينى ما مى باشد؛ بنابراين کار در اين مجموعه با هيج جاى ديگر قابل معامله و مقايسه نيست.

وى به نقش اين سازمان در کاهش مشکلات و آسيب هاى اجتماعى اشاره کرد و افزود: اگر سازمان خدمات اجتماعى اين تعداد افراد مستعد بزه و مشکل در جامعه و سطح شهر تهران را تحت پوشش قرار نمى داد، به جرأت مى توانيم بگوييم اين افراد نيز به مشکلات موجود در جامعه اضافه مى شدند.

شاهنده تصريح کرد: کارهايى که در سازمان خدمات اجتماعى انجام مي شود، خلاصه اى از فعاليت ها و وظايف چندين وزارتخانه و سازمان دولتى همچون وزارت ارشاد، سازمان تامين اجتماعى، سازمان بهزيستى و کميته امداد است که همه اينها در مجموعه اى جمع شده که از نظر امکانات، بودجه و نيرو به مراتب محدود تر از آن مراکز دولتى است.

مشاور رئيس سازمان بازرسى با بيان اينکه بازرسان بايد در درجه اول مسائل و مشکلات را در داخل مجموعه کارى خود حل کنند تاکيد کرد : ما در بازرسى به دنبال پرونده سازى نيستيم و شعار ما همواره پيشگيرى از تخلفات بوده است.

فعاليت سازمان خدمات اجتماعى با 106 مرکز و 14 هزار مددجو

بر اساس اين گزارش، مديرعامل سازمان خدمات اجتماعى شهردارى تهران نيز ضمن تبريک ايام الله دهه فجر و سالروز پيروزى انقلاب اسلامى ايران، طى سخنانى اظهار داشت: سازمان خدمات اجتماعى تقريباً تنها سازمانى در شهردارى تهران است که در حوزه کاهش آسيب اجتماعى فعاليت مى کند.

قديمي به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامى و تاکيد ايشان در خصوص " انجام کار ويژه و فوق العاده براي کاهش آسيب" اشاره کرد و افزود: سازمان خدمات اجتماعى يکى از مجموعه هايى است که به اين درخواست و فرمان رهبرى لبيک گفت و امروز نيز با 106 مرکز و 14 هزار مددجو همچنان درحال فعاليت مى باشد.

وى با بيان اينکه چشم انداز و اولين قدم اين سازمان پيشگيرى از بزه در جامعه است گفت: توجه به حوزه کودکان، اولويت ما در زمينه کاهش آسيب هاى اجتماعى خواهد بود و در اين زمينه 16 مرکز پرتو در نقاط مختلف شهر تهران، سه هزار کودک کار و کودکان خيابانى را تحت حمايت مستقيم و غير مستقيم خود قرار داده است. البته از افتخارات ما بايد اين باشد که بتوانيم کيفيت اين مراکز را روز به روز افزايش داده ولى کميت آنها را کاهش دهيم.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي تاسيس مدارس "صبح رويش" را يکى ديگر از اقدامات اين سازمان مطرح کرد و ابراز داشت: با هماهنگى آموزش و پرورش، چهار مرکز "صبح رويش" براى تحصيل کودکانى که سن آنان از تحصيل گذشته و امکان ثبت نام در مدارس عادى را ندارند ايجاد شده و 800 دانش آموز در اين مدارس آموزش مى بينند تا اين عقب ماندگى از تحصيل آنان جبران شده و به مدارس عادى باز گردند.

وى به وجود 16 مددسرا يا گرمخانه در سطح شهر تهران اشاره کرد و افزود: فعاليت اين مراکز به طور ويژه در شب هاى گذشته که دماى پايتخت به طور محسوسى کاهش يافته و در برخى نقاط به منفي 10 درجه رسيد کاملا مشهود بود و ما توانستيم در اين شب ها تعداد گشت هاى خود را از 15 نفر به 100 نفر افزايش دهيم و از افتخارات مديريت شهرى اين بود که در اين مدت حتى يک مورد گزارش فوتى در اثر سرما زدگى نداشتيم.

قديمي رسيدگي به متکديان بالاى 18 سال را يكى ديگر از موضوعات قابل پيگيرى از سوى سازمان خدمات اجتماعى دانست و گفت: در حال حاضر دو سامان سراى لويزان و اسلامشهر به ارائه خدماتى نظير غذا، پوشاک و خدمات درمانى و دارويى به متکديان مى پردازند و تامين تمامى هزينه هاى اين عزيزان به عهده خود سازمان است.

وى در ادامه از خدمات ابوالحسن قدسى مدير بازرسى سابق سازمان خدمات اجتماعى تشکر کرد و ايشان را فردى با تجربه و دل سوز نسبت به سازمان دانست و ضمن آرزوى موفقيت براى آقاى عباسى مدير بازرسى جديد سازمان خدمات اجتماعى تصريح کرد: وى داراى مدرک کارشناسى ارشد جامعه شناسى مى باشد که اين موضوع مى تواند کمک خوبى براى خدمت رسانى بهتر به مجموعه باشد.

بنابراين گزارش، در پايان اين مراسم طى حکمى از سوى رئيس سازمان بازرسى محمد عباسى به عنوان مدير بازرسى جديد سازمان خدمات اجتماعى شهردارى معرفى و از زحمات ابوالحسن قدسى مآب مدير بازرسى سابق اين سازمان تقدير شد.

کار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى استکار سازمان خدمات اجتماعي خلاصه اى از فعاليت هاى چندين نهاد دولتى است