• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین15
بازدید امروز170
بازدید دیروز229
بازدید این ماه4118
بازدید کل199808
 
  • پیوند ها

افراد کارتن‌خواب را به سامانه ۱۳۷ اعلام کنید

شهروندان در صورت مشاهده افراد کارتن‌خواب می‌توانند با سامانه ۱۳۷ اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، رضا قدیمیمدیر عامل این سازمان  اعلام کرد: مردم مشارکت خوبی دارند و ماموران سازمان خدمات اجتماعی تعدادی از همین افراد بی‌خانمان را پس از دریافت نشانی از مردم شناسایی و به مددسراها منتقل کردند.
به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، خدمات مددسراها که در روزهای عادی تنها شب‌ها ارائه می‌شد، به ‌دلیل سرمای هوا ۲۴ ساعته شده است.
قدیمی ادامه می‌دهد : ۱۸ مددسرا در شهر تهران آماده پذیرایی از کارتن‌خواب‌هاست و هنوز جای کافی برای پذیرش افراد جدید نیز وجود دارد. حتی اگر نیاز باشد کف‌خوابی هم در مددسراها دایر می‌شود که در این شب‌های سرد کسی در فضای بیرون نباشد.
وی تصریح می‌ کند : در روز‌های برفی پذیرش مددجویان در مددسراها ۱۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرد ، در این مددسراها علاوه‌بر جای خواب و امکانات بهداشتی و نظافتی، وعده‌های غذای گرم نیز به مددجویان داده می‌شود. اگرچه احتمال داده می‌شد در شب‌های سرد سپری‌شده کسی جانش را از سرما از دست بدهد اما مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اطمینان داد که خبر فوت کارتن‌خوابی گزارش نشده است و از مردم خواست به مشارکت خود با مرکز خدمات شهرداری به تماس با ۱۳۷ ادامه دهند.
مردم علاوه‌ بر تماس تلفنی برای شناسایی و انتقال کارتن‌خواب‌ها می‌توانند در صورت تمایل با شماره‌گیری سامانه ۴۳۷۹، کالاهایی مانند پتو و لباس گرم را اهدا کنند.