• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین16
بازدید امروز78
بازدید دیروز248
بازدید این ماه326
بازدید کل196184
 
  • پیوند ها

تکدی گری در تهران زنانه شد/پاییز گرم مددسراها را خلوت کرد

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر جذب مستمر متکدیان در پایتخت گفت: آمار مردان متکدی که در پاییز امسال جذب شده اند نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 دهم درصد کاهش یافت، این در حالی است که در گروه متکدیان زن با 4 درصد افزایش جذب رو به رو بوده ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی و به نقل از شهرنوشت ، با اشاره به آمار جذب کارتن خواب ها در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: پاییز سال گذشته 8 هزار و 474 نفر از افراد بی خانمان از سوی نیروهای سازمان خدمات اجتماعی جذب شدند که این تعداد امسال به 9 هزار و 582 نفر افزایش پیدا کرد.

 

وی افزود: در بحث جذب مردان بی خانمان پاییز امسال نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش جذب داشتیم که این میزان در خانم ها با افزایش 2 درصدی رو به رو بود و از 598 نفر به 612 نفر افزایش پیدا کرد.

 

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به دلایل افزایش جذب افراد بی خانمان پرداخت و گفت: پاییز سال گذشته به طور متوسط در هر شبانه روز 24 دستگاه خودرو اقدام به جذب افراد بی خانمان و کارتن خواب ها می کردند که این تعداد امسال به 30 دستگاه افزایش پیدا کرد. باور ما این است، که بخشی از روند صعودی آمارها به افزایش امکانات شهرداری در این زمینه بر می گردد.   

 

کاهش 8 دهم درصدی جذب مردان متکدی

قدیمی در ادامه با تاکید بر جذب مستمر متکدیان در پایتخت گفت: آمار مردان متکدی که در پاییز امسال جذب شدند نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 دهم درصد کاهش یافت این در حالی است که در گروه متکدیان زن با 4 درصد افزایش جذب رو به رو بوده ایم.

 

وی در توضیح دلایل این امر تصریح کرد: در دوره ای با توجه به سخت گیری هایی که نسبت به متکدیان به عمل می آمد، به طور ناگهانی با افزایش تعداد کودکان متکدی رو به رو بودیم. در همین رابطه، با اجرای طرح های برخورد با مردان متکدی، امسال با یک تغییر جنسی در زمینه تکدی گری مواجه شدیم، به طوری که نسبت به گذشته زنان متکدی بیشتری در خیابان حضور دارند.

 

کاهش 18 درصدی مددجویان مددسراها

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به کاهش 18 درصدی پذیرش آسیب دیدگان اجتماعی در مددسراها عنوان کرد: پاییز 95، 114 هزار و 459 نفر را در مددسراها پذیرش کردیم که این تعداد در پاییز امسال به 93 هزار و 426 نفر کاهش یافت. بخشی از این کاهش به سرمای پاییز سال گذشته نسبت به پاییز امسال برمی گردد. بخش دیگر اما به اجرای طرح جذب معتادان متجاهر ماده 16 و استقرار آن ها در کمپ های بهزیستی مربوط است.

 قدیمی با بیان اینکه کاهش حضور کارتن خواب ها در مددسراها تنها مربوط به آمار مردان است و حضور خانم ها در مددسراها با یک درصد رشد رو به رو بود، خاطر نشان کرد: مانند گذشته مناطق 12 و 15 به ترتیب بیشترین آمار جذب بی خانمان ها را به خود اختصاص داده اند.