• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین17
بازدید امروز90
بازدید دیروز248
بازدید این ماه338
بازدید کل196196
 
  • پیوند ها

استارت حل مشکلات شهری توسط جوانان مستعد و خلاق

بزرگترین رویداد استارت آپی خاورمیانه ،باهدف برون رفت شهر تهران از مشکلات شهری با 22 موضوع متنوع به مناسبت دهه فجر در مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر سخنان شهردار تهران در خصوص بهره گیری از استارت آپ ها که عنوان شده بود، "باور امروز مدیریت شهر تهران آن است که دستیابی به شهر هوشمند از کلیدی‌ترین فعالیت ‌های مدیریت شهری تلقی می ‌شود" گفت: امروز با مسائل و مشکلات مختلفی در خصوص موضوعات زیست محیطی، ایمنی و تاب آوری در شهر رو به رو هستیم که باید در این مورد از ظرفیت هایی که وجود دارد برای حل آن چاره اندیشی کرد.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در کشور ما نیزاین روزها شاهد ظهور استارت آپ های متعددی هستیم گفت: توسعه ی یک ایده و راه اندازی یک استارت آپ پیش از داشتن ایده و ابزار، نیازمند خود باوری است که سازمان تصمیم بر آن داشته است بتواند این زمینه و فرصت را برای جوانان مهیا کند تا ضمن فرصت سازی برای افراد خلاق و مستعد در صدد حل مشکلات مختلفی که اولویت بندی شده است در شهر تهران باشد.

وی با تاکید بر فرصتی که در کشور مهیاست افزود: کشورمان و بخصوص شهری مثل تهران در بسیاری از زمینه ها مکان بکری برای راه اندازی و ارائه ی سرویس های مختلف و استارت آپ های مختلف است.

قدیمی اضافه کرد: ویژگی های استارت آپ ها به اصطلاح تک شاخ بودن و توفنده بودن آنها است و این همان چیزی است که باید از آن بهره کافی را داشت.


همچنین سید صادق اوالی مدیر توانمندسازی وکارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با ارائه آماری از استارت آپ های فعال گفت: پیش بینی شده این 22 رویداد استارت آپی با 22 موضوع همزمان با 22 بهمن ماه در مناطق 22گانه شهرداری تهران بزرگ ترین استارت آپ کشور و خاورمیانه باشد.

اوالی با بیان اینکه امروز عظیم ترین چالشهای بشری با استفاده از راهکارهای خلاقانه، بهره گیری مناسب و هوشمندانه از علوم و تکنولوژی های موجود و نوآوری های گوناگون مرتفع میشوند اظهار داشت: این موضوع مهم از دید مدیران و کارشناسان شهرداری تهران پنهان نمانده و بسترسازی برای حضور، همکاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی ِخلاق و صاحب ایده آغاز شده است.

اوالی با تشریح اینکه در گام نخست جهت تحقق بخشیدن به اهداف مورد انتظار، رایزنی های بسیار خوبی ازسوی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با معاونت علم وفناوری نهاد ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبایی صورت گرفته است افزود: با توجه به عقد تفاهم نامه همکاری سه جانبه به منظور برگزاری بزرگترین رویداد استارت آپی خاورمیانه، نخستین جلسه معرفی این پروژه به میزبانی مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 11 برگزارشد و مقدمات برگزاری این استارت آپ کلید خورد.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به فرصت پیش بینی شده و نتایج این رویداد در حوزه های مختلف، خاطر نشان کرد: باتوجه به تاریخ مقرر شده برای اجرای طرح بزرگ، به زودی اخبار و اطلاعات کامل و جامعی ازآن منتشرخواهدشد وعلاقه مندان میتوانند براساس شیوه نامه ابلاغی در اجرای طرح مشارکت داشته باشند.

مقابله و مرتفع کردن بسیاری از چالش های شهری که زندگی روزمره شهروندان و پایتخت نشینان را تهدید میکند توسط همین استارت آپ ها میتواند بسیار راه گشا باشد.

گفتنی است یکی از محورهای یکه در تعامل با استارت آپ ها وبخش خصوصی به آن پرداخت خواهد شد، موضوع آسیب های اجتماعی ، آلودگی هوا و مشکلاتی است که در حوزه شهر تهران امروزه با آن روبروست