• هدر
  • یه لقمه مهربونی
  • محرم
  • شعار شهردار تهران
  • شهادت امام حسن مجتبی (ع)
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین4
بازدید امروز52
بازدید دیروز115
بازدید این ماه5305
بازدید کل200861
 
  • پیوند ها

آمادگی کامل مددسرای دائمی منطقه ۵ در فصل سرما

شهردار منطقه از ظرفیت بالای مددسرای دائمی منطقه به منظور پذیرش آسیب دیدگان اجتماعی در فصل سرما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ،  سید محسن اسدی شهردار منطقه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، از آمادگی کامل مددسرای دائمی منطقه با توجه به فرارسیدن فصل سرما خبر داد و گفت: این مددسرا در سال 93 و با هدف ساماندهی افراد بی سرپناه و کارتن خواب، کنترل و کاهش آسیب و ارتقای سلامت و امنیت اجتماعی با ظرفیت 120 مددجو دایر شد.

این مرکز با 12 پرسنل به خدمات پزشکی ، مشاوره و مددکاری، بهداشتی (استحمام) و تامین نیازهای اولیه شامل سرپناه ، دو وعده غذای گرم (صبحانه و شام )، پوشاک و ... به طور مستمر و درتمام ایام سال به مددجویان به صورت رایگان خدمت رسانی می‌كند.

نحوه ورود به این مددسرا به دو شیوه خود معرف و ارجاع شده از طریق گشت فوریت های آسیب اجتماعی و نیروی انتظامی با همکاری نواحی 7 گانه است.

اسدی افزود: در آستانه فصل سرما در پهنه غرب، مددسرای دائمی منطقه 5 هر شب به طور میانگین 120 نفر را اسکان داده اما خارج از ظرفیت نیز از مناطق دیگرشهر تهران به پذیرش و ساماندهی مددجویان می پردازد.

وی اعلام کرد بیش از 90 در صد پذیرش شوندگان از بیماری اعتیاد رنج می برندکه به تشخیص کارشناسان و خواسته خود مددجو، می توانند برای ترک اعتیاد به مراکز مربوطه ارجاع و تا سه سال تحت حمایت مددکاران مراکز کار آفرینی و توانمندسازی تا بهبود کامل و رسیدن به نقطه سلامت اجتماعی قرار گیرند.

باید یاد آور شد شهروندان می‌توانند به محض مشاهده افراد کارتن خواب با شماره 137 و یا 55522322 (مرکز فوریت‌های سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران) تماس گرفته تا نسبت به جمع‌آوری آنان در کوتاه‌ترین زمان اقدام شود.