• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین17
بازدید امروز77
بازدید دیروز248
بازدید این ماه325
بازدید کل196183
 
  • پیوند ها

بوستان نرگس تهرانسر ميزبان شهروندان دوستدار محيط زيست

شهردار منطقه21 از اجراي ويژه برنامه "روز جهاني کار داوطلبي" با حضور بيش از سيصد نفر از شهروندان و کارکنان شهرداري اين منطقه با محوريت توجه به حفاظت از محيط زيست شهري در قالب يک روز کار داوطلبانه خبر داد.

به گزارش مرکزخدمات اجتماعی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی منطقه21، حسن رحماني شهردار اين منطقه با اشاره به اينکه برنامه هاي "روز داوطلبي کار" بخشي از استراتژي مسئوليت پذيري اجتماعي شهروندان است، گفت: اين برنامه ها با توجه به استراتژي و چشم انداز مدنظر مديريت جديد شهري، در ساختار، مقياس، مدل اجرايي، تامين منابع و اثراتي که خلق مي کنند، متفاوت بوده و طيف وسيع و گسترده اي از فعاليت ها را شامل مي شود.
شهردار منطقه21 با بيان اينکه بوستان نرگس ميزبان شهرونداني بود که به صورت داوطلبانه براي نگهداشت شهر و حفظ محيط زيست محله شان آمده بودند، افزود: نمايندگاني از اقشار مختلف جامعه از پير و جوان تا مسئولين شهري و شهروندان به بهانه ايجاد محله و شهري زيباتر و تميزتر به صورت داوطلبانه و با به تن کردن کاورهاي رنگارنگ و کلاه‌هاي سفيدي مشغول به پاکسازي محيطي بوستان نرگس شدند.
 
وي با بيان اينکه سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران "کارهاي داوطلبي" در سال 1396 را بر مبناي سطوح منطقه اي و متمرکز سازماني تعريف کرده، يادآور شد: ورودي غربي پايتخت نيز همگام با ساير مناطق 22گانه، با تشويق جامعه هدف (بالغ بر 300 نفر) مدنظر اين طرح از جمله؛ شهروندان، دانش آموزان، شوراياري ها، کارکنان شاغل در شهرداري منطقه21، سازمان هاي اجتماعي مردم نهاد، مساجد و پايگاه هاي بسيج، اصناف و بازاري ها و ... به انجام کار دواطلبانه در قالب جمع آوري و تفکيک پسماند بوستان نرگس واقع در ناحيه يک اين منطقه اقدام کرده است.
رحماني در خاتمه با تاکيد بر اين مطلب که تمامي تجهيزات و ماشين آلات مورد نياز در اجراي اين طرح توسط معاونت خدمات شهري و محيط زيست منطقه21 تامين شد و جامعه هدف بدون حضور کارگران تخصصي و پاکبان ها اقدام به پاکسازي معابر کرد، تصريح کرد: "کار داوطلبانه" در سطح منطقه21 در مقياس محله اي و ناحيه اي برنامه ريزي شده و حرکت وسيع پاکسازي و نظافت عمومي، شستشوي مخازن زباله و جمع آوري و تفکيک پسماند خشک و تر بوستان نرگس واقع در ناحيه يک اين منطقه، با هماهنگي هاي صورت گرفته في مابين مرکز خدمات اجتماعي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي به عنوان متولي اجراي اين طرح، معاونت هاي خدمات شهري و محيط زيست و توسعه منابع انساني انجام گرفت.
لازم به ذکر است، "روز جهاني داوطلبي" از سال1985 توسط سازمان ملل متحد به تقويم بين المللي پيشنهاد شده و هر ساله در پنجم دسامبر (چهاردهم آذر) در سراسر جهان مورد توجه ويژه قرار مي گيرد. گراميداشت اين روز فرصتي مغتنم براي سازمان ها و افراد داوطلب است تا مشارکت خود را در سطح محلي، ملي و بين المللي براي دستيابي به اهداف توسعه هزاره از طريق توسعه اجتماعي و اقتصادي بيش از پيش گسترش دهند.

بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود بوستان نرگس تهرانسر ميزبان بيش از 300شهروند دوستدار محيط زيست بود