• هدر
  • یه لقمه مهربونی
  • محرم
  • شعار شهردار تهران
  • شهادت امام حسن مجتبی (ع)
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین3
بازدید امروز49
بازدید دیروز115
بازدید این ماه5302
بازدید کل200858
 
  • پیوند ها

اجرای ویژه‌برنامه «روز جهانی کار داوطلبانه» در ورودی غربی پایتخت

شهردار منطقه 21 تهران از اجرای ویژه‌برنامه «روز جهانی کار داوطلبی» با محوریت توجه به حفاظت از محیط زیست شهری در ورودی غربی پایتخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 21 تهران، حسن رحمانی از اجرای ویژه‌برنامه «روز جهانی کار داوطلبی (volunteering international day)» با محوریت توجه به حفاظت از محیط زیست شهری در قالب یک روز کار داوطلبانه شهروندان و کارکنان شهرداری این منطقه با رویکرد اجرایی توجه به موضوع جمع‌آوری و تفکیک پسماند از مبدأ خبر داد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های «روز داوطلبی کار» بخشی از استراتژی مسؤولیت‌پذیری اجتماعی شهروندان است، گفت: این برنامه‌ها با توجه به استراتژی و چشم‌انداز مدنظر مدیریت جدید شهری، در ساختار، مقیاس، مدل اجرایی، تأمین منابع و اثراتی که خلق می‌کنند، متفاوت بوده و طیف وسیع و گسترده‌ای از فعالیت‌ها را شامل می‌شود.

وی افزود: به‌طورکلی این برنامه‌ها در قالب مشارکت داوطلبانه در جامعه و تلاش در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات تعریف و سازمان‌دهی می‌شود.

شهردار منطقه 21 تهران گفت: «روز جهانی داوطلبی» از سال 1985 توسط سازمان ملل متحد به تقویم بین‌المللی پیشنهادشده و هر ساله در پنجم دسامبر (چهاردهم آذر) در سراسر جهان مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد. گرامیداشت این روز فرصتی مغتنم برای سازمان‌ها و افراد داوطلب است تا مشارکت خود را در سطح محلی، ملی و بین‌المللی برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره از طریق توسعه اجتماعی و اقتصادی بیش‌ازپیش گسترش دهند.

رحمانی با بیان اینکه سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران «کارهای داوطلبی» در سال 1396 را بر مبنای سطوح منطقه‌ای و متمرکزسازمانی تعریف کرده، یادآور شد: ورودی غربی پایتخت نیز همگام با سایر مناطق 22 گانه، با تشویق جامعه هدف مدنظر این طرح ازجمله؛ شهروندان، دانش‌آموزان، شورایاری‌ها، کارکنان شاغل در شهرداری منطقه 21، سازمان‌های اجتماعی مردم‌نهاد، مساجد و پایگاه‌های بسیج، اصناف و بازاری‌ها و ... به انجام کار داوطلبانه در قالب جمع‌آوری و تفکیک پسماند از مبدأ میدان کمال‌الملک تا چهارراه صدف واقع در ناحیه یک این منطقه اقدام کرده است.

وی در همین راستا تصریح کرد: «کار داوطلبانه» در سطح منطقه 21 در مقیاس محله‌ای و ناحیه‌ای برنامه‌ریزی شده و حرکت وسیع‌تر پاکسازی محوری از مبدأ میدان کمال‌الملک تا چهارراه صدف واقع در ناحیه یک این منطقه، با هماهنگی‌های صورت گرفته فی‌مابین مرکز خدمات اجتماعی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی به‌عنوان متولی اجرای این طرح، معاونت‌های خدمات شهری، محیط زیست و توسعه منابع انسانی انجام خواهد گرفت.

شهردار منطقه 21 تهران گفت: تمامی تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز در اجرای این طرح توسط معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 تأمین‌شده و جامعه هدف بدون حضور کارگران تخصصی و پاک‌بان‌ها اقدام به پاکسازی معابر خواهند کرد.