• هدر
  • یه لقمه مهربونی
  • محرم
  • شعار شهردار تهران
  • هدر بی بی رقیه
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز11
بازدید دیروز200
بازدید این ماه4922
بازدید کل200478
 
  • پیوند ها

روزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشد

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: روزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار در تهران نباشد و این شدنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی و به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، سیدرضا صالحی امیری در "اختتامیه سومین دوره جایزه سپیدار" که با حضور احمد مسجد جامعی و زهرا صدراعظم نوری از اعضای شورای شهر برگزار شد، با اشاره به ایده تشکیل شورایاری ها و نهادهای محلی از سوی احمد مسجد جامعی در سال های گذشته، گفت: امروز این ایده تبدیل به نهال تنومندی شده که حاصل آن ۳۵۴ سرای محله و ۳۵۰ نهاد شورایاری در تهران است. در واقع امروز پایتخت بیش از ۳۵۴ نهاد محلی دارد که وظیفه ما کمک به آنها است، نه مداخله در آنها.

وی افزود: خوشبختانه تفکر والد در شورای شهر جدید، فرهنگی و اجتماعی است، چراکه اعضا دارای بینش فرهنگی و اجتماعی هستند. این موضوع فرصتی طلایی برای ما در شهرداری تهران است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به کارکردهای سرای محله در پایتخت گفت: هر سرای محله دارای ۱۰ خانه است و در هر خانه چندین کانون شکل گرفته است و همه این محلات و شورایاری ها از متن جامعه هستند. لازمه اداره تهران این است تا کاری را که آغاز شده گسترش دهیم و در سطح جدیدی کودکیاری ها در محلات شکل گیرد.

صالحی امیری در ادامه این مراسم در پاسخ به سوالی مبنی بر حق کودکان کار برای زیست اجتماعی، گفت: کودک کار یک پدیده زشت است که محصول زندگی شهری، صنعتی، فقر و شکاف طبقاتی است. باید از این پدیده سرافکنده باشیم، چراکه پدیده بسیار آزاردهنده و نگران کننده است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای حمایت از کودکان کار عنوان کرد: در شهرداری تهران ۵ هزار کودک را تحت آموزش های شهروندی و توانمندسازی قرار دادیم. ما موظف هستیم به لحاظ انسانی و اداری بیش از هر موضوع دیگر به کودکان کار توجه کنیم و از طریق توانمندسازی و آموزش های لازم کمک کنیم تا این کودکان به دامان خانواده برگردند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: روزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار در تهران نباشد و این شدنی است.

روزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشدروزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشدروزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشدروزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشدروزی می توانیم در تهران لبخند بزنیم که کودک کار نباشد