• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین4
بازدید امروز208
بازدید دیروز116
بازدید این ماه4509
بازدید کل200286
 
  • پیوند ها

کودکان کار کتاب می خوانند

شهردار منطقه ۷ از برگزاری برنامه ویژه برای کودکان کار در سطح این منطقه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی و به نقل از پایشگر، سمیه حاجوی  شهردار منطقه 7 با اعلام این مطلب افزود: همزمان با گرامیداشت این هفته درنظر داریم با اجرای برنامه های ویژه یک روز شاد را برای کودکان کار رقم بزنیم تا این کودکان همراه با دیگر همسالان خود حتی برای یک روز هم که شده روزی به یادماندنی با موضوع کتاب و کتابخوانی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران چند اتوبوس با تزیین کودکانه طراحی می شود و کودکان کار را به شهر کتاب معلم و موسسات انتشاراتی شاخص سطح منطقه خواهیم برد.
شهردار منطقه ۷ عنوان کرد: دعوت از گروه موسیقی ماهور که متشکل از کودکان کار، تهیه بسته های سلامت محور به همراه کتاب های آموزشی مناسب و برگزاری تور گردشگری تنها بخشی از اقداماتی در تاریخ ۲ آذر ماه اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: برپایی جشن اهدای کتاب به تعداد ۵ هزار کتاب به کانون های مساجد، برپایی برنامه کتابخوانی توسط هنرمندان و نویسندگان در باغ موزه قصر از جمله برنامه هایی است که با مشارکت منطقه ۷و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تهران انجام خواهد شد.
حاجوی با اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت های فرهنگی فراوان شهرداری تهران از فرهنگسراها تا سراهای محلات گفت : بر همه ما واجب است که ترویج فرهنگ کتاب خوانی را در اولویت فعالیت های فرهنگی قرار دهند.
وی با تاکید بر اجرای برنامه های ویژه برای کودکان کار در هفته کتابخوانی تاکید کرد: مطمئنا این قشر نیاز زیادی به توجه و رشد فرهنگی دارند و بدلیل نداشتن سرپرست مناسب و یا اوقات بهینه جهت مطالعه در معرض انواع خطرات و آسیب‌های اخلاقی هستند. لذا به نظر می‌رسد فعالیت فرهنگی بر روی این قشر عزم جدی و ضرورت بیشتری را می طلبد.
شهردار منطقه ۷ با اشاره به اینکه هدف از اجرای برنامه های ویژه کودکان کار در هفته کتابخوانی، ایجاد علاقه و اشتیاق به مطالعه، میان کودکانی است که مجبور به کار کردن هستند، یادآور شد: ایجاد بستر مطالعه و تغییر نگرش کودکان کار، به اینکه آن ها هم می توانند فضای زندگی خود را تغییر داده و همچون سایر کودکان به حقوق آموزشی، تفریحی و مفید و البته مورد علاقه شان دست پیدا کنند از جمله اهداف این طرح است.