• هدر
  • شعار سال 96 اسلایدر
  • هدر بهشتی
 

t_220_145_16777215_00_images_banner-1.jpg

t_220_145_16777215_00_images_banner-2.jpg

t_220_145_16777215_00_images_banner-3.jpg

t_220_145_16777215_00_images_banner-5.jpg

t_220_145_16777215_00_images_banner-4.jpg

 
آنلاین5
بازدید امروز202
بازدید دیروز224
بازدید این ماه524
بازدید کل196011
 
  • پیوند ها

بیشترین کودکان متکدی در محدوده غرب

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به همکاری این سازمان با بهزیستی در راستای ساماندهی متکدیان زیر 15سال گفت: شب گذشته 5 ماشین گشت به همراه مددکاران بهزیستی در محدوده غرب تهران مستقر شد و در نهایت 8 کودک متکدی به مرکز یاسر منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، رضا قدیمی مدیر عامل این سازمان  با بیان اینکه پس از جمع آوری متکدیان بزرگسال از سطح شهر حضور متکدیان و شبه متکدیان زیر 15 سال بیشتر مشهود است، اظهار کرد: وظیفه ساماندهی این گروه از آسیب دیدگان بر عهده سازمان بهزیستی است. با این وجود به دلیل محدودیت های این سازمان با محوریت فرمانداری تهران وارد عمل شدیم و ماشین های گشت خود را در اختیار مددکاران این سازمان قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی کودکان متکدی از روز گذشته با اعزام 5 ماشین گشت شهرداری تهران آغاز شد، بیان کرد: روند اجرای طرح این گونه است که مددکاران بهزیستی در کنار نیروهای یگان حفاظت شهرداری در ماشین های گشت مستقر می شوند. معمولاً با حضور اولیه ماشین ها، کودکان به سرعت پراکنده می شوند. در صورتی که کودکان در محل خود باقی بمانند این خانواده ها هستند که به محض حضور مددکاران وارد گفت و گو می شوند و معمولاً از سوی ماموران تذکرات لازم را می گیرند. در صورتی که کودک یا خانواده اصرار بر تکرار عمل خلاف خود داشته باشند، کودک متکدی به مرکز یاسر منتقل می شود.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی از انتقال 8 کودک زیر 15 سال به مرکز یاسر طی شب گذشته خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های طرح این است که در برخورد با کودکان متکدی این اصل که کودکان تحت استثمار قرار گرفته اند بسیار مورد توجه است بر همین اساس تلاش می شود تا به گونه ای با کودکان برخورد شود که به هیچ عنوان به شخصیت این افراد خللی وارد نشود و بازخورد نادرست از سوی کودکان اتفاق نیفتد.

قدیمی ادامه داد: بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا از امروز پذیرایی ساده ای از این کودکان در گشت ها انجام شود و این افراد نه به عنوان مجرم که به عنوان فردی که مورد سوء استفاده قرار گرفته و نیاز به حمایت دارند، به مرکز یاسر منتقل شوند. در این مرکز نیز اقدامات مربوط به مشاوره با کودک و خانواده انجام می شود.

وی با بیان اینکه زمان بندی اجرای طرح ساماندهی کودکان زیر 15 سال توسط فرمانداری تهران مشخص می شود، عنوان کرد: در حال حاضر، گشت های ما محدوده غرب که بیشترین تعداد کودکان متکدی را دارد پوشش می دهد و ادامه این طرح با نظر فرمانداری اتفاق می افتد.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به تجربه برخورد اطرافیان کودکان متکدی حین اجرای طرح اشاره و تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که با اجرای این طرح احساس رعب و وحشت بر کودکان مستولی نشود. به همین دلیل اطلاع ما از میزان پولی که در اختیار افراد است تنها بر اساس خوداظهاری است. با این وجود در مواردی مافیایی که پشت تکدی گری کودکان است پس از حضور کودک در ماشین تا فاصله ای دنبال ماشین می دوند و سنگ پرتاب می کنند. حتی در مواردی با موتور بلافاصله کودکان را از محل دور می کنند.